Kosmetyki prosto z kuchni- maseczki warzywne

M A S E C Z K I  
W A R Z Y W N E 


Nie od dziś wiadomo, że owoce, jak i warzywa sprawdzają się nie tylko w kuchni i na talerzu, ale również w domowej kosmetyce.
Do kosmetyków, które można samemu przyrządzić w kuchni przekonuje się coraz więcej osób, raz ze względu na ich niską cenę, a dwa ze względu na ich naturalność, łatwość przygotowania oraz dostępność w każdym warzywniaku na rogu. 

A Ty wiesz, że łatwo nawilżyć skórę, za pomocą ogórka? Wiedziałaś, że złagodzisz podrażnienia przy użyciu banana lub awokado? A masz pojęcia, że truskawki ze śmietaną, to nie tylko deser, ale świetna nawilżająca maseczka? Nie? To musisz koniecznie przeczytać dalej :) !

M a s e c z k i   w a r z y w n e

Maseczka z marchewki
(nada koloru i blasku szarej cerze, poprawia ukrwienie skóry)
Zetrzyj marchewkę na drobnych oczkach tarki, dodaj do niej łyżeczkę jogurtu naturalnego i łyżeczkę miodu. Powstałą maseczkę nałóż na twarz i pozostaw na 20 minut, po czym zmyj ciepłą wodą. Nie trzymaj jej byt długo na skórze oraz stosuj najwyżej raz w tygodniu, gdyż zbyt częste stosowanie maseczki z marchewki może nadać skórze nienaturalny pomarańczowy odcień.

Maseczka z kapusty
(pomaga w walce z trądzikiem, nawilża i łagodzi podrażnienia)
Zmiksuj 4 liście kapusty, dodaj żółtko jajka i dokładnie wymieszaj. Nałóż maseczkę na 20 minut, po czym zmyj ciepłą wodą. 

Maseczka z pomidora
(wzmacnia delikatne naczynia krwionośne, złuszcza martwy naskórek, zwęża pory oraz opóźnia procesy starzenia się skóry, idealnie nadaje się dla cery tłustej i trądzikowej )

Obierz skórki pomidora (zlej go wrzątkiem, to pomoże oddzielić skórkę od miąższu) rozgnieć widelcem i nałóż na twarz na 15 minut. Na koniec zmyj ciepłą wodą.

Maseczka z ogórka
(maseczka doskonale nawilża, wygładza i zmiękcza skórę, łagodzi podrażnienia, ściąga rozszerzone pory, łagodnie rozjaśnia niewielkie przebarwienia, zalecana dla cery tłustej i trądzikowej)
Zetrzyj ogórka na tarce i połącz go z łyżeczką jogurtu naturalnego oraz połową łyżeczka soku z cytryny.  Maseczkę nałóż na skórę i pozostaw na kwadrans, a następnie zmyj ciepłą wodą.
W przypadku, gdy nie masz czasu nałóż na twarz cienkie plasterki ogórka i pozostaw na chwilę. 
Maseczka z ziemniaka
(nawilży i wygładzi skórę, wzmocni naczynia krwionośne i łagodne podrażnienia, idealna dla cery suchej i zmęczonej)
Ugotowane dwa ziemniaki rozgniatamy widelcem i dodajemy łyżeczkę ciepłego mleka lub żółtko jajka. Nakładamy na 20 minut, po czym ściągamy maseczkę papierowym ręcznikiem, a pozostałości zmywamy ciepłą wodą.

Maseczka z cebuli
(maseczka ma silne właściwości bakteriobójcze, pomocna w walce z trądzikiem)

Gotuj cebulę 25 minut, po czym rozgnieć ją widelcem i dodaj łyżkę mąki ziemniaczanej. Dokładnie wymieszaj, po czym nałóż na twarz i zmyj po 20 minutach.
Jeśli Ci się spieszy, możesz przecierać skórę rozkrojoną cebulą.

Maseczka z dyni
(idealna dla cery wrażliwej i podrażnionej)
Trzy łyżki miąższu z dyni rozgnieć widelcem, po czym nałóż na skórę na twarzy na 15-20 minut. Po tym czasie zmyj maseczkę ciepłą wodą. Inne dyniowe kosmetyki znajdziesz TUTAJ.

Maseczka z selera
(idealna dla odwodnionej skóry)
Zetrzyj na tarce o drobnych oczkach seler, po czym zmieszaj go z żółtkiem jajka. Powstałą maseczkę nałóż  na twarz. Pozostaw na 15 minut, a następnie spłucz ciepła wodą.

Maseczka z pietruszki
(lekko wybiela skórę, łagodzi podrażnienia) 
Kawałek korzenia pietruszki zetrzyj na tarce o drobnych oczkach, dodaj pół łyżeczki soku z cytryny oraz żółtko. Maseczkę nałóż na twarz oraz szyję i pozostaw na kwadrans, po czym spłucz ciepła wodą. Inne pietruszkowe kosmetyki znajdziecie TUTAJ

Maseczka z sałaty
(odświeża cerę i łagodzi podrażnienia)
Umyte liście sałaty delikatnie poszarp, skrop cytryną i oliwą z oliwek połóż na około 15 minut na twarz. Po tym czasie ściągnij maseczkę i umyj twarz ciepłą wodą.

4 komentarze:

  1. Kiedyś zrobiłam maseczkę z cebuli , po zmyciu jej z twarzy zapach czułam przez kilka dni:)

    OdpowiedzUsuń
  2. niestety w przypadku zarówno cebuli jak i czosnku zapach nie należy do najprzyjemniejszych, ale za to korzyści ze stosowania, zew i wew są odczuwalne.

    Cytryna to najlepszy pogromca czosnkowego i cebulowego zapachu ze skóry :)

    OdpowiedzUsuń
  3. A ja chętnie spróbuję, tylko poczekam aż się sezon na warzywa z domowego ogródka zacznie, bo na razie wokół dużo puchu śniegowego. ^^

    OdpowiedzUsuń
  4. Podobno na regenerację skóry na maseczki idealnie się sprawdza żel aloesowy. Można taki w sieci zamówić, bo ważne żeby to był pozyskiwany z czystego miąższu aloesu. Bez konserwantów, tylko z najlepszych składników.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...