Zdrowie ze spiżarni- opryszczka


O P R Y S Z C Z K A - j e s i e n n a   z m o r a

Kłopoty z opryszczka dotyka wielu z nas. Bolesna pęcherzyki, ranki problemy z gojeniem- jak sobie z nimi poradzić domowymi sposobami? Kiedy czujesz, że pojawia się opryszczka, czujesz delikatne mrowienie i swędzenie wokół ust wypróbuj znanych od dawna sposobów z domowej apteczki.

Zapamiętaj, że kiedy pojawia się opryszczka, to znak, że Twój układ odpornościowy jest osłabiony. Zadbaj więc o urozmaicenie diety, sięgaj częściej po warzywa i owoce oraz inne produkty bogate w witaminy. Wyśpij się i zrelaksuj, bo wirus opryszczki chętniej atakuję osoby zmęczone i koniecznie unikaj kontaktu z wirusem, aby się nie rozprzestrzeniał – myj dokładnie ręce po dotykaniu opryszczki, zrezygnuj z całowania, pożyczania szminki i picia z butelki.
A co najważniejsze domowe sposoby jedynie zaleczą efekty, więc aby wygrać walkę- skonsultuj się z lekarzem.

C o   p r z y ni e s i e   u l g ę   w   o p r y s z c z c e ?


Atak cebuli i czosnku.

I cebula i czosnek są bogate w naturalne antybiotyki, działające antybakteryjnie i antywirusowa, które pomogą szybciej poradzić sobie z nieprzyjemną opryszczką. 
Przygotuj kojące okłady- plasterek soczystego czosnku lub cebuli przyłóż na chore miejsce. Im częściej będziesz zmieniać kompresy tym lepiej.
Możesz również przygotować sok z cebuli zasypując ją cukrem i pozostawiając na noc. Sok nałóż na wacik i ten przykładaj bezpośrednio na opryszczkę- też przyniesie efekt.

Zioła przyniosą ulgę

Pomocną dłoń w łagodzeniu objawów opryszczki przyniesie rumianek, szałwia, melisa i czarna herbata. Dzięki swym właściwością antyseptycznym złagodzą objawy opryszczki i zdezynfekują chore miejsce. Wystarczy, że zaparzysz torebkę ziół we wrzątku, po czym przyłożysz ją mocno ciepłą miejscu wystąpienia objawów.

Kwaśne okłady

Cytryna odkaża, więc przykładanie plasterka świeżo ukrojonej cytryny do opryszczki Ci przyniesie ulgę. Możesz również wycisnąć sok z cytryny na wacik kosmetyczny i stosować go jako okład. Pamiętaj o częstej zmianie plasterka i wacika, aby skóra miała kontakt ze świeżym sokiem. Do okładów możesz również stosować ocet, ale stosuj go ostrożnie, aby zbytnio nie podrażnić skóry wokół opryszczki.

Kojący miód z tranem

Miód ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, dlatego pomoże Ci pozbyć się opryszczki. Do łyżeczki miody dodaj kilka kropel tranu i nałóż na skórę. Powstałą masą posmaruj skórę. Zabieg powtarzaj kilkakrotnie w ciągu dnia.

Pomoże słodka śmietana

Aby skrócić czas trwania opryszczki, wystarczy, że  posmarujesz wypryski gęstą śmietaną. Złagodzi podrażnioną skórę i zaleczy ranę.

Zajrzyj do szafki w łazience

W chwili gdy dopada Cię opryszczka, lekarstwo masz pod ręką. Wystarczy, że przed snem nałożysz na ranę odrobinę pasty do zębów, a problem powinien zniknąć. Tylko pamiętaj -fluor zawarty w paście działa toksycznie na opryszczkę, ale nie wybieraj pasty z bardzo dużą zawartością fluoru, bo co za dużo to nie zdrowo.

Olejki zapachowe antyopryszczkowe

Złagodzenie objawów zauważysz po zastosowaniu olejków eterycznych. Posmaruj opryszczkę olejkiem goździkowym, olejkiem z drzewa herbacianego lub mieszanką w stosunku 1:1 olejku bergamotki i olejku eukaliptusowego. Dzięki swoim właściwością odkażającym przyniosą ulgę Twojej skórze.  I pamiętaj- im częściej tym lepiej.

I co jeszcze?

Po pierwsze zwykła soda oczyszczona lub proszek do pieczenia, do których dodasz kilka kropel wody, a powstałą pastą posmarujesz chorą skórę. Soda działa łagodząco.
Po drugie polopiryna, którą zamoczysz w wodzi i przyłożysz do opryszczki, a ta pomoże Ci w walce z wirusem.
Po trzecie alkohol, który ma właściwości ściągające i odkażające. Nanieś na wacik i przyłóż na moment w miejscu wystąpienia opryszczki. 

3 komentarze:

  1. Wow, aż tyle sposobów, że będę miała co próbować, bo przyznam szczerze, że kilku nie znałam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zawsze mi ratuje skórę okład z octu jabłkowego. Co 15-20 min przypalam oprycha wacikiem nasączonym octem (to boli jak cholera, ale da się wytrzymać) - dzięki czemu na drugi dzień już oprych jest w znacznie mniejszy i wysuszony :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Cytryna dla mnie zdzialala cuda ostatnio :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...