Trądzik głównie kojarzy się z okresem dojrzewania i zwykle przestaje nas dręczyć około dwudziestego roku życia.
Natura nie dla wszystkich jest niestety tak samo łaskawa. Cera trądzikowa to problem nie tylko młodzieży, ale też ludzi dorosłych. Codzienna pielęgnacja cery nie zawsze jest wystarczająca. Czasem należy sięgnąć bo bardziej radykalne środki
Jak sobie z nim radzić?
Sposobów na trądzik jest cała masa, zarówno tych farmakologicznych i kosmetycznych jak i naturalnych, bazujących na ziołach, jednakże każda z nich ma możliwość powodzenia w przypadku konsekwencji i cierpliwości.
Jakie zioła pomogą przy trądziku?
Zioła zalecane w trakcie kuracji przeciw trądzikowej można podzielić na trzy grupy:
- zioła, które regulują krążenie i wzmacniają naczynia krwionośne, do których należą: ziele serdecznika oraz wyciąg z kory kasztanowca.
- zioła oczyszczające i odtruwające organizm to: liść pokrzywy, skrzyp polny, korzeń łopianu.
- zioła przeciwdziałające stresowi, który może być również przyczyna trądziku: melisa, mięta, szyszki chmielu, korzeń kozłka.
Dodatkowo osoby z problemami skórnymi na tle trądzikowym powinny sięgnąć po ziele fiołka, nagietek lekarski, bratek polny, czy szałwię lekarską.
W A L K A Z T R Ą D Z I K I E M
Odwar rumiankowy
(działa łagodząco)
Weź równe części rumianku, mięty i skrzypu polnego. Zaparz, ostudź i przecieraj twarz dwa razy dziennie.
Odwar nagietkowy
(działa oczyszczająco)
Zaparz tyle samo mięty, nagietka lekarskiego i skrzypu polnego. Po ostudzeniu przecieraj twarz jak tonikiem.
Fiołkowe okłady:
W dwóch szklankach wody i zaparz cztery łyżki ziela fiołka, w naparze namocz ręcznik. Nałóż go na twarz na ok 10- 15 minut. Okłady wykonuj dwa razy dziennie przez okres co najmniej miesiąca.
Fiołkowy napar (łyżkę zaparz w szklance wody) można również pić dwa razy dziennie.
W przypadku bratka postępujemy dokładnie tak samo jak z zielem fiołka. Możemy zaparzyć i pić, jak i przemywać twarz naparem, jak tonikiem.
Maseczka z kurkumy
(oczyszczająco- wygładzająca)
Dwie łyżki kurkumy połącz z wodą mineralną, tak aby powstała gęsta masa. Nałóż na twarz a następnie spłucz ciepła wodą.
Kuracja drożdżowa
(odżywiająca i regenerująca)
Do szklanką ciepłego mleka dodaj dwie łyżki miodu, a następnie zalej nim dwie łyżki drożdży. Pomieszaj drewniana łyżką i odstawiamy na dwie godziny by rozpoczęła się fermentacja. Po odstaniu zagotuj, niedoprowadzająca do wrzenia, a po przestudzeniu pij trzy razy dziennie po szklance.
Nie wiem dlaczego, ale niestety picie drożdży mi nie służy,ba, od ich zażywania mój stan skóry jest jeszcze gorszy. Raz mnie tak wysypało, że wyglądałam jak po ospie. Pewnie każdy organizm inaczej na nie zareaguje.
OdpowiedzUsuń