Kosmetyki prosto z kuchni- ogórek

O G Ó R E K 

Zwykła kuchnia to kopalnia naturalnych kosmetyków. Wystarczy zajrzeć do lodówki w poszukiwaniu zbawcy dla zmęczonej skóry i odnaleźć tam ogórka.

Jak to kiedyś bywało.
Już w starożytności stosowano ogórkową papkę na twarz i wierzono w jej upiększające właściwości. Jego pestki suszono, ucierano i mieszano z pudrem.

A skąd to wszystko?
Wszystkie te właściwości ogórek zawdzięcza wysokiej zawartości wody, soli mineralnych, kwasów organicznych, cukrów i witamin, jak również z wysoką zawartością siarki, cząsteczek śluzowych i enzymów. Ogórki charakteryzują się wysoką zawartością potasu, fosforu, wapnia, sodu i magnezu, a co więcej ma on ten sam odczyn PH, co skóra,co niezmiernie korzystnie wpływa na jej wygląd i kondycję.

Jak to działa?
Sok ogórkowy zmiękcza i łagodzi skórę, dodatkowo odświeżając, nawilżając i tonizując ją. Rozjaśnia piegi i przebarwienia, jak również działa ściągająco, wygładzająco i wybielająco.

Dla kogo?
Stosowanie maseczek ogórkowych szczególnie polecane jest osobą z cerą tłustą, trądzikową i skłonnością do wyprysków.


M A S E C Z K I     

Klasyczna maseczka ogórkowa:
(dla cery tłustej)
Ogórka starannie myjemy i kroimy na cienkie plasterki wraz ze skórką. Rozkładamy je starannie na twarzy, a po ok 10 minutach usuwamy. Twarz przecieramy letnia wodą.


Maseczka ogórkowo – śmietanowa:
(dla skóry suchej) 
Ogórka obieramy ze skórki, a następnie ścieramy na tarce o drobnych oczkach i odsączamy, aby maseczka nam nie spływała z twarzy. Do papki dodajemy 2 łyżki śmietany i nakładamy na twarz. Po ok 15 minutach zmywamy maseczkę letnia wodą. 

Maseczka twarożkowo- ogórkowa: 
(działa orzeźwiająco)
Umyty, starty i odsączony średni ogórek wraz ze skórką, mieszamy z dwoma łyżkami twarożku. Mieszamy, po czym nakładamy na twarz i szyję, zmywamy letnią wodą po 20 minutach.

Maseczka ogórkowa z białkiem:
(działa ujędrniająco, wygładza i ściąga. Szczególnie polecana przy cerze zwiotczałej)
Na drobnej tarce ścieramy świeży ogórek i odsączamy od soku. Białko ubijamy na sztywną pianę, po czy mieszamy z sokiem ogórkowym. Maseczkę nakładamy na twarz, a po około 20 minutach zmywamy letnią, przegotowaną wodą.

Maseczka ogórkowa z mąką ziemniaczaną:
(dla cery tłustej)
Połowę świeżego ogórka ścieramy na tarce i odciskamy sok. Dodajemy łyżkę maki ziemniaczanej, mieszamy i nakładamy na twarz. Po ok 20 minutach zmywamy letnia wodą.

1 komentarz:

  1. wypróbuję dla suchej:) tylko czy tu właściwości ma ogórek, czy raczej śmietana?

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...