Kosmetyki prosto z kuchni- zdrowe paznokcie

Paznokcie to wizytówka każdego człowieka. Należą do przydatków skóry. Jest to płytka rogowa, która pokrywa końce palców u rąk i stóp. Główną istotą paznokcia jest twarda kreatyna.

Pielęgnacja paznokci była doceniona już w starożytnym Egipcie, gdzie faraon barwił je henną i w ten sposób wyrażał swoją indywidualność. Także i dziś wygląd paznokci, akcent na ich pielęgnację i wyróżnienie jest ważne w codziennym życiu.

Czego nie lubią nasze paznokcie?
Wilgoci, nieprawidłowego odżywiania, detergentów, niskich i wysokich temperatur, mrozu, silnego wiatru, braku pielęgnacji, acetonu.

Jak we właściwy sposób dbać o paznokcie?

Z b a w c z e   k ą p i e l e

Kąpiel migdałowa

(nawilża i regeneruje płytkę)
Zmiel 20 migdałów, a następnie zalej połową szklanki letniego mleka i dodaj kilka kropli olejku różanego. Zanurz palce i trzymaj w kąpieli ok 20 minut, wmasowując mleko w paznokcie.

Kąpiel w oliwie z oliwek
(wzmacnia łamliwe paznokcie) 
Podgrzej delikatnie pół filiżanki oliwy z oliwek, do której dodasz pół łyżeczki soku z cytryny. Wymieszaj i wymocz palce przez 15-20 minut. Po kąpieli wmasuj oliwę w paznokci, po czym osusz je ręcznikiem. Kąpiel możesz stosować nawet codziennie.

Kąpiel w żelatynie
(pomaga na rozdwajające się paznokcie)
Przygotuj żelatynę zgodnie z przepisem na opakowaniu. W lekko ciepłej wymocz paznokcie przez ok. 20 minut. Na koniec opłucz ręce letnią wodą i osuszyć. Kurację możesz stosować nawet codziennie.

Kąpiel w oliwie ze skrzypem.
(wzmacnia łamliwe paznokcie, i przesuszone skórki)
Przygotuj napar ze skrzypu- zalej szklanką wrzątku trzy łyżki skrzypu i pozostaw do wystygnięcia. Weź pół filiżanki leeko podgrzanej oliwy, dodaj kilka kropli soku z cytryny, a następnie 4 łyżki naparu skrzypu. Zamocz paznokcie i pozostaw na ok 15 minut. Zabieg powtarzaj dwa razy w tygodniu.

R e g  e n e r  u j ą c e   m a s e c z k i

Maseczka miodowo- cytrynowa
(wzmacniająca paznokcie)
Zmieszaj ze sobą trzy łyżki miodu oraz łyżeczkę soku z cytryny. Powstałą maseczkę wmasuj w paznokcie, a następnie pozostaw na 15 minut. Zmyj ciepłą wodą i nakremuj ręce. Zabieg powtarzaj co 2-3 dni.

Maseczka rycynowa
(poprawia stan zniszczonych paznokci)
 Do łyżki olejku rycynowego dodaj kilka kropli soku z cytryny i wszystko delikatnie podgrzej. Uzyskaną mieszankę wmasuj w każdy paznokieć. Zabieg powinno się wykonywać 2 razy w tygodniu.

Maseczka ogórkowo- cytrynowa
(wzmacnia płytkę paznokcia)

Świerzy ogórek zetrzyj na tarce, dodaj do niego 2 łyżki startego jabłka i połowę drobno pokrojonej  cytryny. Wszystko dokładnie wymieszaj, po czym włóż na 20 minut palce do miseczki. Zabieg powtarzaj codziennie przez 20 dni. Paznokcie po takiej kuracji staną się gładkie, jasne i nabiorą połysku.

Maseczka cytrynowa
(wzmacnia i wybiela płytkę paznokcia)

Miąższem z cytryny lub plasterkami cytryny obłóż dokładnie każdy paznokieć i pozostaw na 20 minut. Po tym czasie umyj dłonie i nakremuj.

3 komentarze:

  1. Muszę koniecznie którąś z tych kąpieli wypróbować, bo ostatnio paznokcie w słabej kondycji..

    OdpowiedzUsuń
  2. naturalne sposoby są tu http://www.naturala.pl/tag/390/zdrowe_paznokcie :P

    OdpowiedzUsuń
  3. Moim paznokciom pomogło jedynie stosowanie od wewnątrz skrzypu polnego. Wspaniale wpływa też na włosy. Stosuję jego wysoką dawkę w Bio – Silica Max. Działa świetnie, podejrzewam, że to kwestia bogatego składu,posiada w składzie nawet pokrzywę, wspomaga też skórę. To najlepsze co można zrobić dla swojego wyglądu.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...